Hledat
Filters
Close
RSS

Blog příspěvky '2012' 'leden'

Terárium set ExoTerra Rainforest Habitat S

Obrázek produktu Terárium set ExoTerra Rainforest Habitat S - 1ks

Poradna

Dotaz:   

Dobrý den, netuším jakou zářivku zakoupit do terária set ExoTerra Rainforest Habitat S, chceme pořídit chameleona. Zřejmě budeme potřebovat i žárovku na vytápění, půjde do terária umístit (vrchní pletivový kryt)? 

 

PETS.CZ:  

 

Jako osvětlení je ideální  (107-PT2225)
Osvětlení se pokládá přímo na krycí mřížku. Mřížka musí chránit prostor terária jak pro jeho obyvatele, tak i proti úniku živé potravy. 
http://www.pets.cz/vyrobek/2314-osvetleni-exoterra-compact-top-30-1ks.aspx

 

Zářivka by měla být Repti Glo 2.0 (107-PT2191).
Ideální kombinace správného záření i malé spotřeby proudu. 
„Ideální spektrum pro všechny plazy a obojživelníky. Stimuluje růst rostlin, má vysoký výkon generovaného vidění světla a stimuluje chuť, aktivitu a reprodukční chování ultrafialovým zářením UVA. Velmi vysoký index barevnosti 98 (CRI) 6700 K.“ 
http://www.pets.cz/vyrobek/2310-zarovka-repti-glo-2-uvb-13w.aspx

 

U topení je otázka, co je lepší. Na výběr je topný kámen, topný kabel, infračervená žárovka nebo topná lampa.
Jelikož je ale toto terárium malé, doporučuji topný kabel nebo kámen (k žárovce i topné lampě potřebujete nutně drátěný kryt s objímkou a to vše zabere hrozně místa).
Kameny - http://www.pets.cz/kategorie/1384-teraristika.aspx - kámen si vyberte podle velikosti prostoru, který budete mít volný (pozadí, rostliny, kmeny – větve a pod) 
Kabel - http://www.pets.cz/vyrobek/2231-kabel-topny-exoterra-35-m-15w.aspx

Tipy pro nově založená i stávající akvária

PRO UDRŽENÍ SPRÁVNÉHO KOLOBĚHU VE VAŠEM AKVÁRIU JE NUTNÉ DODRŽOVAT TYTO ZÁSADY:

  • Počet ryb: ideálně ryba o délce 1 cm potřebuje 1 litr vody, živorodky a čichavci potřebují 3 l vody.
  • Výměna vody: vyměňujte 20% vody každé 2 týdny, při každé výměně přidejte Aqua Safe. Pokud použijete přípravek Easy Balance stačí vodu vyměnit až po 6 měsících, jelikož Easy Balance stabilizuje pH.
  • Pravidelné odkalování: mechanické nečistoty odstraňujte dle potřeby.
  • Krmení ryb: krmte 2 - 4x denně tolik, kolik ryby spotřebují do 5 minut a používejte kvalitní krmiva.
  • Pravidelné čištění filtru: filtrační náplně čistěte pouze vodou z akvária (užitečné bakterie žijí v molitanech, keramice..). Pokud je budete propírat vodou z kohoutku, přidejte pak do akvarijní vody užitečné bakterie Aqua Start a živiny pro bakterie Bactozym.
  • Vzduchování: pokud nemáte v akváriu živé rostliny, je třeba používat dostačující filtr a vzduchovací kámen. Pokud v akváriu živé rostliny máte, je lepší vzduchovat pouze v noci, kyslík by totiž mohl vytěsnit CO2, důležitý pro fotosyntézu rostlin.
  • Pravidelné měření parametrů akvarijní vody: pro zdravé a krásné akvárium udržujte ideální hodnoty pH, GH, KH, NH3, NH4, NO2, NO3, CO2 a  O2 pomocí akvarijních testů