Hledat
Filters
Close
RSS

Blog příspěvky '2011' 'říjen'

Akvarijní pozadí Rock 600

Obrázek produktu Pozadí akvarijní Rock 600 - 1ks

Poradna

Dotaz: Mám zájem o akvarijní pozadí Rock 600 / 60 x 55cm/,chci se optat,jaká s ním je manipulace.Mám akvarium 96 x 56- rozměr uvnitř,ale v polovině na vrchu je skleněná přepážka,tak problém jak plastické pozadí dostat dovnitř.Volila bych tyto pozadí 2x,ale nevím jak by to mohlo vypadat,nebude vidět spoj? A jde to nějak přiříznout a když ano,tak čím.Asi se lepí silikonem,potřebuji vědět,jak dlouho musí zasychat,než se akvárko naplní.

PETS.CZ: Toto pozadí je vyrobené z velice jemňoučkého materiálu, podobného polystyrenu. Pozadí je lehoučké a upravuje se velice jednoduše pomocí ostrého nože.

Pokud zakoupíte dva kusy, vždy je pohodlně spasujete, aby motiv na sebe navazoval. Je pravda, že pokud je přiložíte vedle sebe bez dalších úprav (na každé straně jsou přesahy - „zámky“), uvidíte vcelku nenápadný spoj. Myslím ale, že pokud na pozadí v místě spoje zachytíte nějaké rostliny nebo o něj opřete nějaký kořen, spoj bude takřka nepostřehnutelný.

Při montáži pozadí seřízněte na rozměr o 0,3 – 0,5cm menší, než je vnitřní rozměr akvária. To z toho důvodu, že pokud by došlo k roztažení materiálu, aby pozadí nemělo tendenci se z důvodu vyboulení neodtrhnout od zadního skla. 

 

Lepení se provádí silikonem.  Z vlastní zkušenosti vím, že na dvě pozadí Vám bude stačit jedno lepidlo 80ml (http://www.pets.cz/vyrobek/9375-lepidlo-conexo-cerne-80ml-1ks.aspx)

Doporučuji lepidlem 80ml potřít zadní část (nerozmazávat, jen udělat lepidlem proužky) a lepidlem 45ml (http://www.pets.cz/vyrobek/7901-lepidlo-silikonove-cerne-45ml.aspx)zaplnit okraje mezi sklem a pozadím (z důvodu, aby se nedostávala voda a nečistoty za pozadí). 

 

 

Habitrail Playground

Obrázek produktu Habitrail Playground Set - 1ksPoradna

Dotaz: Vlastním Habitrail Playground set a chtěl jsem se zeptat, jestli lze zkombinovat tuto klec s Habitrail OVO věží, případně dalšími doplňky řady OVO?

PETS.CZ: Tyto dva různé sety bohužel nelze kombinovat mezi sebou. K sadě Playground Vám budou pasovat pouze doplňky pro ni určené.

Servis Fluval 203

Poradna

Dotaz: před časem jsem u vás koupil Fluval 203, teď se mi bohužel rozbil, poradíte mi, prosím, kde je nějaký servis

PETS.CZ: Je mi líto, ale servis jako takový není. 

 
Přesto ale můžu nabídnout naše služby.
Především musím připomenout, že tento filtr je již tři generace zpět. 
Nyní se dodávají filtry Fluval řady x05 (105, 205, 305 a 405) http://www.pets.cz/kategorie/78-akvaristika.aspx.
 
Pokud potřebujete náhradní díly, podívejte se na naše stránky - http://www.pets.cz/kategorie/80-akvaristika.aspx
Některé náhradní díly v nabídce občas máme - http://www.pets.cz/search.aspx?searchterms=fluval+203.
Pokud náhradní díl, co případně potřebujete, je v nabídce, můžete si jej objednat. Pokud ne, napište nám, o který jde a mi jej pro Vás zkusíme sehnat přímo u výrobce. Doba dodání bývá 3 – 4 týdny.
 
Pokud Vám ale nefunguje hlava filtru (neroztočí vrtulku), je mi líto, ale to Vám nikdo neopraví. Motorová jednotka je totiž zalitá ve hmotě, která nejde nijak rozebrat.
Žárovka do UV lampy Tetra Pond 10 000

Obrázek produktu Náhradní zářivka PowerClear UV 12000 - 11wPoradna

Dotaz: chci se Vás zeptat jestli náhodou nemáte náhradní žárovku do UV lampy Tetra Pond 10 000, 11 W

PETS.CZ: Tento typ sterilizéru se již neprodává a náhradní 11W zářivka přímo od Tetry již skladem není, ale můžete si zakoupit absolutně stejnou a pasující (jelikož je to Philips) od fi Hagen pod kódem 101-PT10126 (stačí zadat do vyhledávače na našich stránkách)  nebo zde.

Žárovka pro Hexa Set II

Obrázek produktu Náhradní modul osvětlení 600 - 11WPoradna

Dotaz: chcel by som dokupiť novú žiarovku na Akvárium Hexa Set II 53l, neviem ju nikde zohnať. Mala by tam byť fluorescenční, 11W, závit E27

PETS.CZ: Žárovku, kterou poptáváte, najdete zde.

Zátěžový postroj

Obrázek produktu Postroj DF Outdoor červený 80 - 109 cm - 1ksPoradna

Dotaz: scháním postroj na lehké tahaní pro bernardýna.

PETS.CZ: Klasických postrojů pro běžné používání máme několik. Ty ale nejsou určené pro jakékoliv tahání, ale jen pro běžné procházky.

Jediný zátěžový postroj v naší nabídce je Postroj DF Outdoor. Ten je přímo určený pro nošení drobných pomůcek. Je vyroben z kvalitního a odolného nylonu se silnými švy, který myslím snese i nějakou zátěž. 
 
DEKORACE A ZÁBAVA PRO KOČKY V JEDNOM

Škrabadla Catit Hourglass a Vase

Okrasná škrabadla Catit spojují moderním přístupem jedinečný design, symetrii a estetiku s funkčností. Škrabadlo Catit Vase je omotáno speciálním lanem ke škrábání a zajišťuje tak Vaší kočce její přirozený instinkt. Balení obsahuje také catnip spray, který přiláká kočku ke škrabadlu.

Moderní design škrabadla je vhodný do jakéhokoli interiéru. Pro větší efekt přidejte umělé květiny. Je velmi stabilní a nebude se převracet při běžném používání. Je-li třeba zajistit ještě větší stabilitu, lze jej vevnitř zatížit například malými oblázky, pískem atd.

Teplé bundy za skvělou cenu

OUTDOROVÁ BUNDA I PRO VAŠEHO PSA

Extrémně odolná, nepromokavá a zateplená bunda.

Vhodná na dlouhé procházky nejen v lese či terénu, ale i po městě. Oceníte ji zvláště při nepříznivém počasí.

 

 

Vyberte si tu správnou velikost zde.