Hledat
Filters
Close
RSS

Blog

NOVÁ ŘADA TERÁRIÍ EXO TERRA

Exo Terra Vám nyní přináší 3 nová extra nízká skleněná terária. Jsou obzvlášťe vhodná pro živočichy, kteří potřebují k životu velké množství tepla a UVA a UVB záření. U těchto terárií proniká teplo a světlo ze zářivek či žárovek velmi intenzivně až ke dnu, čož těmto živočichům vyhovoje.

Jedná se o terárium Exo Terra 30 x 30 x 30 cm (107-PT2600), terárium Exo Terra 45 x 45 x 30 cm (107-PT2603) a terárium Exo Terra 60 x 45 x 30 cm (107-PT2604).

NOVÁ GENERACE VNĚJŠÍCH FILTRŮ 106 - 406

Nové modely multifunkčních vnějších filtrů FLUVAL 106 - 406.

Fluval multifunkční filtr nabízí pokročilou čerpací technologii v kombinaci s mechanickou, biologickou a chemickou filtrační kapacitou. Umožňuje tak uzpůsobit specifické podmínky akvária Vašim potřebám a potřebám rostlin a ryb. Filtr je předem vybaven filtračními médii, takže umožňuje flexibilní základní nastavení pro většinu akvárií. Navíc máte možnost vybrat si jiná filtrační média nebo jinak konfigurovat a kombinovat podle Vašeho přání. Díky širokým možnostem vybrat si a uzpůsobit média získáváte mnohem větší možnost kontrolovat a ovlivňovat vlastnosti vody než u jiných klasických filtrů. Fluval 06 série má vyšší výkon oproti jiným filtrům podobných rozměrů. Zvýšený výkon znamená větší plochu styku s filtračním materiálem i rozšíření filtračního prostoru. Voda musí projít přes filtrační média před návratem zpět do akvária. Místo aby protékala přímou cestou, je směřována ke komplexnímu průtoku, a tak znásobuje čas přímého kontaktu vody s filtračními médii. Výsledek? Maximum efektivity, omezené nároky na výkon a optimální proud čisté akvarijní vody se správným složením. Filtry Fluval jsou navrženy pro vysoký výkon a jednoduchou obsluhu. Součásti jako kolínka na hadici, spojky hadic, nebo upínací zámky činí údržbu a obsluhu velmi pohodlnou. Navíc unikátní AquaStop umožňuje odpojení a opětovné připojení hadic bez porušení vakua v celém systému. To znamená, ž e filtr můžete zastavit a pak ho okamžitě znovu spustit, takže jeho údržba je rychlejší, jednodušší a pohodlnější. Vynikající výkonnost tohoto filtru je podložena zaslouženou reputací Fluvalu jakožto světové jedničky v péči o ryby a akvária díky které se můžete spolehnout, že vychází ze současného výzkumu v akvaristice.

 

BAREVNÉ PÍSKY DO AKVÁRIA

Nová podoba Vašeho akvária s barevnými písky ve velikostech 1 kg nebo 5 kg v plastových dózách.

Můžete vybírat ze široké palety barev jako je bílý, cappuccino, světle modrý, vanilkový, smaragdový, červený, hnědočervený a  černý.

Celou nabídku barevných písků najdete zde.

Terárium set ExoTerra Rainforest Habitat S

Obrázek produktu Terárium set ExoTerra Rainforest Habitat S - 1ks

Poradna

Dotaz:   

Dobrý den, netuším jakou zářivku zakoupit do terária set ExoTerra Rainforest Habitat S, chceme pořídit chameleona. Zřejmě budeme potřebovat i žárovku na vytápění, půjde do terária umístit (vrchní pletivový kryt)? 

 

PETS.CZ:  

 

Jako osvětlení je ideální  (107-PT2225)
Osvětlení se pokládá přímo na krycí mřížku. Mřížka musí chránit prostor terária jak pro jeho obyvatele, tak i proti úniku živé potravy. 
http://www.pets.cz/vyrobek/2314-osvetleni-exoterra-compact-top-30-1ks.aspx

 

Zářivka by měla být Repti Glo 2.0 (107-PT2191).
Ideální kombinace správného záření i malé spotřeby proudu. 
„Ideální spektrum pro všechny plazy a obojživelníky. Stimuluje růst rostlin, má vysoký výkon generovaného vidění světla a stimuluje chuť, aktivitu a reprodukční chování ultrafialovým zářením UVA. Velmi vysoký index barevnosti 98 (CRI) 6700 K.“ 
http://www.pets.cz/vyrobek/2310-zarovka-repti-glo-2-uvb-13w.aspx

 

U topení je otázka, co je lepší. Na výběr je topný kámen, topný kabel, infračervená žárovka nebo topná lampa.
Jelikož je ale toto terárium malé, doporučuji topný kabel nebo kámen (k žárovce i topné lampě potřebujete nutně drátěný kryt s objímkou a to vše zabere hrozně místa).
Kameny - http://www.pets.cz/kategorie/1384-teraristika.aspx - kámen si vyberte podle velikosti prostoru, který budete mít volný (pozadí, rostliny, kmeny – větve a pod) 
Kabel - http://www.pets.cz/vyrobek/2231-kabel-topny-exoterra-35-m-15w.aspx

Tipy pro nově založená i stávající akvária

PRO UDRŽENÍ SPRÁVNÉHO KOLOBĚHU VE VAŠEM AKVÁRIU JE NUTNÉ DODRŽOVAT TYTO ZÁSADY:

  • Počet ryb: ideálně ryba o délce 1 cm potřebuje 1 litr vody, živorodky a čichavci potřebují 3 l vody.
  • Výměna vody: vyměňujte 20% vody každé 2 týdny, při každé výměně přidejte Aqua Safe. Pokud použijete přípravek Easy Balance stačí vodu vyměnit až po 6 měsících, jelikož Easy Balance stabilizuje pH.
  • Pravidelné odkalování: mechanické nečistoty odstraňujte dle potřeby.
  • Krmení ryb: krmte 2 - 4x denně tolik, kolik ryby spotřebují do 5 minut a používejte kvalitní krmiva.
  • Pravidelné čištění filtru: filtrační náplně čistěte pouze vodou z akvária (užitečné bakterie žijí v molitanech, keramice..). Pokud je budete propírat vodou z kohoutku, přidejte pak do akvarijní vody užitečné bakterie Aqua Start a živiny pro bakterie Bactozym.
  • Vzduchování: pokud nemáte v akváriu živé rostliny, je třeba používat dostačující filtr a vzduchovací kámen. Pokud v akváriu živé rostliny máte, je lepší vzduchovat pouze v noci, kyslík by totiž mohl vytěsnit CO2, důležitý pro fotosyntézu rostlin.
  • Pravidelné měření parametrů akvarijní vody: pro zdravé a krásné akvárium udržujte ideální hodnoty pH, GH, KH, NH3, NH4, NO2, NO3, CO2 a  O2 pomocí akvarijních testů
Akvarijní pozadí Rock 600

Obrázek produktu Pozadí akvarijní Rock 600 - 1ks

Poradna

Dotaz: Mám zájem o akvarijní pozadí Rock 600 / 60 x 55cm/,chci se optat,jaká s ním je manipulace.Mám akvarium 96 x 56- rozměr uvnitř,ale v polovině na vrchu je skleněná přepážka,tak problém jak plastické pozadí dostat dovnitř.Volila bych tyto pozadí 2x,ale nevím jak by to mohlo vypadat,nebude vidět spoj? A jde to nějak přiříznout a když ano,tak čím.Asi se lepí silikonem,potřebuji vědět,jak dlouho musí zasychat,než se akvárko naplní.

PETS.CZ: Toto pozadí je vyrobené z velice jemňoučkého materiálu, podobného polystyrenu. Pozadí je lehoučké a upravuje se velice jednoduše pomocí ostrého nože.

Pokud zakoupíte dva kusy, vždy je pohodlně spasujete, aby motiv na sebe navazoval. Je pravda, že pokud je přiložíte vedle sebe bez dalších úprav (na každé straně jsou přesahy - „zámky“), uvidíte vcelku nenápadný spoj. Myslím ale, že pokud na pozadí v místě spoje zachytíte nějaké rostliny nebo o něj opřete nějaký kořen, spoj bude takřka nepostřehnutelný.

Při montáži pozadí seřízněte na rozměr o 0,3 – 0,5cm menší, než je vnitřní rozměr akvária. To z toho důvodu, že pokud by došlo k roztažení materiálu, aby pozadí nemělo tendenci se z důvodu vyboulení neodtrhnout od zadního skla. 

 

Lepení se provádí silikonem.  Z vlastní zkušenosti vím, že na dvě pozadí Vám bude stačit jedno lepidlo 80ml (http://www.pets.cz/vyrobek/9375-lepidlo-conexo-cerne-80ml-1ks.aspx)

Doporučuji lepidlem 80ml potřít zadní část (nerozmazávat, jen udělat lepidlem proužky) a lepidlem 45ml (http://www.pets.cz/vyrobek/7901-lepidlo-silikonove-cerne-45ml.aspx)zaplnit okraje mezi sklem a pozadím (z důvodu, aby se nedostávala voda a nečistoty za pozadí). 

 

 

Habitrail Playground

Obrázek produktu Habitrail Playground Set - 1ksPoradna

Dotaz: Vlastním Habitrail Playground set a chtěl jsem se zeptat, jestli lze zkombinovat tuto klec s Habitrail OVO věží, případně dalšími doplňky řady OVO?

PETS.CZ: Tyto dva různé sety bohužel nelze kombinovat mezi sebou. K sadě Playground Vám budou pasovat pouze doplňky pro ni určené.

Servis Fluval 203

Poradna

Dotaz: před časem jsem u vás koupil Fluval 203, teď se mi bohužel rozbil, poradíte mi, prosím, kde je nějaký servis

PETS.CZ: Je mi líto, ale servis jako takový není. 

 
Přesto ale můžu nabídnout naše služby.
Především musím připomenout, že tento filtr je již tři generace zpět. 
Nyní se dodávají filtry Fluval řady x05 (105, 205, 305 a 405) http://www.pets.cz/kategorie/78-akvaristika.aspx.
 
Pokud potřebujete náhradní díly, podívejte se na naše stránky - http://www.pets.cz/kategorie/80-akvaristika.aspx
Některé náhradní díly v nabídce občas máme - http://www.pets.cz/search.aspx?searchterms=fluval+203.
Pokud náhradní díl, co případně potřebujete, je v nabídce, můžete si jej objednat. Pokud ne, napište nám, o který jde a mi jej pro Vás zkusíme sehnat přímo u výrobce. Doba dodání bývá 3 – 4 týdny.
 
Pokud Vám ale nefunguje hlava filtru (neroztočí vrtulku), je mi líto, ale to Vám nikdo neopraví. Motorová jednotka je totiž zalitá ve hmotě, která nejde nijak rozebrat.
Žárovka do UV lampy Tetra Pond 10 000

Obrázek produktu Náhradní zářivka PowerClear UV 12000 - 11wPoradna

Dotaz: chci se Vás zeptat jestli náhodou nemáte náhradní žárovku do UV lampy Tetra Pond 10 000, 11 W

PETS.CZ: Tento typ sterilizéru se již neprodává a náhradní 11W zářivka přímo od Tetry již skladem není, ale můžete si zakoupit absolutně stejnou a pasující (jelikož je to Philips) od fi Hagen pod kódem 101-PT10126 (stačí zadat do vyhledávače na našich stránkách)  nebo zde.

Žárovka pro Hexa Set II

Obrázek produktu Náhradní modul osvětlení 600 - 11WPoradna

Dotaz: chcel by som dokupiť novú žiarovku na Akvárium Hexa Set II 53l, neviem ju nikde zohnať. Mala by tam byť fluorescenční, 11W, závit E27

PETS.CZ: Žárovku, kterou poptáváte, najdete zde.