Hledat
Filters
Close

Akvarijní pozadí Rock 600

Obrázek produktu Pozadí akvarijní Rock 600 - 1ks

Poradna

Dotaz: Mám zájem o akvarijní pozadí Rock 600 / 60 x 55cm/,chci se optat,jaká s ním je manipulace.Mám akvarium 96 x 56- rozměr uvnitř,ale v polovině na vrchu je skleněná přepážka,tak problém jak plastické pozadí dostat dovnitř.Volila bych tyto pozadí 2x,ale nevím jak by to mohlo vypadat,nebude vidět spoj? A jde to nějak přiříznout a když ano,tak čím.Asi se lepí silikonem,potřebuji vědět,jak dlouho musí zasychat,než se akvárko naplní.

PETS.CZ: Toto pozadí je vyrobené z velice jemňoučkého materiálu, podobného polystyrenu. Pozadí je lehoučké a upravuje se velice jednoduše pomocí ostrého nože.

Pokud zakoupíte dva kusy, vždy je pohodlně spasujete, aby motiv na sebe navazoval. Je pravda, že pokud je přiložíte vedle sebe bez dalších úprav (na každé straně jsou přesahy - „zámky“), uvidíte vcelku nenápadný spoj. Myslím ale, že pokud na pozadí v místě spoje zachytíte nějaké rostliny nebo o něj opřete nějaký kořen, spoj bude takřka nepostřehnutelný.

Při montáži pozadí seřízněte na rozměr o 0,3 – 0,5cm menší, než je vnitřní rozměr akvária. To z toho důvodu, že pokud by došlo k roztažení materiálu, aby pozadí nemělo tendenci se z důvodu vyboulení neodtrhnout od zadního skla. 

 

Lepení se provádí silikonem.  Z vlastní zkušenosti vím, že na dvě pozadí Vám bude stačit jedno lepidlo 80ml (http://www.pets.cz/vyrobek/9375-lepidlo-conexo-cerne-80ml-1ks.aspx)

Doporučuji lepidlem 80ml potřít zadní část (nerozmazávat, jen udělat lepidlem proužky) a lepidlem 45ml (http://www.pets.cz/vyrobek/7901-lepidlo-silikonove-cerne-45ml.aspx)zaplnit okraje mezi sklem a pozadím (z důvodu, aby se nedostávala voda a nečistoty za pozadí). 

 

 

Vložte svůj komentář